The Blacklist HDTV | When We Were Young | Kucyki Pony

Armia zawodowa / Standing ArmyGatunek: 
Dokumentalny
Kraj: 
Włochy
Rok: 
2010
Reżyser: 
Thomas Fazi
Czas: 
1 godz. 15 min.
Odsłon: 
75
Włoscy filmowcy próbują zajrzeć do tajemniczego świata amerykańskich baz wojskowych. Obecność żołnierzy USA ma znaczenie nie tylko militarne - bazy zmieniają stosunki gospodarcze i społeczne również w krajach sojuszniczych. Wojsko uczestniczy w życiu regionu, ale samo strzeże swoich tajemnic. W mediach pojawiają się reportaże z życia amerykańskich żołnierzy w Iraku czy Afganistanie, jednak dziennikarze oglądają tylko to, co wojskowi chcą im pokazać...
"Armia zawodowa" jest dokumentem o jednoznacznie antywojennej wymowie. Pokazuje nie tylko kulisy powstawania co rusz to nowych amerykańskich enklaw w różnych zakątkach świata, ale także protestujących obywateli, którzy przestali wierzyć, że obecność wojskowej bazy w pobliżu ich domu ma służyć ich bezpieczeństwu. Dokument w nienachalny sposób uświadamia jak groźnym zjawiskiem jest ekspansywny militaryzm wielkich mocarstw.

Wybierz Hosting

Jeśli powyższy film narusza Twoje prawa autorskie powiadom nas o tym. Pamiętaj jednak że żadne filmy nie są umieszczone na naszych serwerach. Aby usunąć dany materiał z sieci należy się skontaktować z administracją powyższych hostingów.