Comme ils respirent | OpenLoadHD | Gladiátor - Najlepšie ako viem

Armia zawodowa / Standing ArmyGatunek: 
Dokumentalny
Kraj: 
Włochy
Rok: 
2010
Reżyser: 
Thomas Fazi
Czas: 
1 godz. 15 min.
Odsłon: 
56
Włoscy filmowcy próbują zajrzeć do tajemniczego świata amerykańskich baz wojskowych. Obecność żołnierzy USA ma znaczenie nie tylko militarne - bazy zmieniają stosunki gospodarcze i społeczne również w krajach sojuszniczych. Wojsko uczestniczy w życiu regionu, ale samo strzeże swoich tajemnic. W mediach pojawiają się reportaże z życia amerykańskich żołnierzy w Iraku czy Afganistanie, jednak dziennikarze oglądają tylko to, co wojskowi chcą im pokazać...
"Armia zawodowa" jest dokumentem o jednoznacznie antywojennej wymowie. Pokazuje nie tylko kulisy powstawania co rusz to nowych amerykańskich enklaw w różnych zakątkach świata, ale także protestujących obywateli, którzy przestali wierzyć, że obecność wojskowej bazy w pobliżu ich domu ma służyć ich bezpieczeństwu. Dokument w nienachalny sposób uświadamia jak groźnym zjawiskiem jest ekspansywny militaryzm wielkich mocarstw.
Wybierz Hosting
Jeśli możesz, wesprzyj nas klikając poniżej. Ciebie to nic nie kosztuje.

Jeśli powyższy film narusza Twoje prawa autorskie powiadom nas o tym. Pamiętaj jednak że żadne filmy nie są umieszczone na naszych serwerach. Aby usunąć dany materiał z sieci należy się skontaktować z administracją powyższych hostingów.