To Aru Majutsu no Index BluRay 720p 2008 | Naruto Shippuden Episode 88 | Destiny The Taken King Legendary Edition (X-BOX 360) 2015

Dziennik.plGatunek: 
Dokumentalny
Kraj: 
Polska
Rok: 
2004
Reżyser: 
Maria Zmarz-Koczanowicz
Czas: 
56 min
Odsłon: 
20
Bohaterów "Dziennika.pl" realizatorka szukała przez internet i namówiła do prowadzenia dzienników. W filmie opowiadają sami o sobie, tworząc mozaikę młodych Polaków przed trzydziestką, nie mieszczących się w pokoleniowym stereotypie. Są wśród nich postacie znane, jak Endo - modna ilustratorka i autorka blogu, która w pewnym momencie wypowiada refleksję niepoprawną w jej środowisku: "w braniu pigułek antykoncepcyjnych jest coś bardzo smutnego". Pisarz Sławomir Shuty wykonuje happening, pokazując się w strojach, wyznaczających jego dotychczasowe role życiowe: urzędnika bankowego, artysty, pakowacza. Marcin jest rzecznikiem Partii Zielonych - zastanawia się, czy kiedy stanie się zawodowym politykiem, jego działalność nie straci impetu. Sylwię reżyserka spotkała na feministycznej manifie. "Ale ona nie jest typem wiecowym. Najpierw zjednała mnie swoją nieśmiałością, potem zaskoczyła występem w gejowskim klubie, jako drag queen". Bezrobotny z Warki animuje w swoim mieście imprezy kulturalne i szuka pracy w dużych firmach. Piotr, rolnik spod Małkini, nie mieści się w stereotypie mazowieckiego chłopa: ma 40 krów i żyje na takim poziomie, jak jego europejscy rówieśnicy. To najbardziej optymistyczny z dokumentów Zmarz-Koczanowicz, zrobiony na zamówienie francusko-niemieckiej telewizji ARTE. Autorka przygląda się w nim nie bez zazdrości pierwszemu pokoleniu Polaków, korzystającemu z wolności.

Wybierz Hosting

Jeśli powyższy film narusza Twoje prawa autorskie powiadom nas o tym. Pamiętaj jednak że żadne filmy nie są umieszczone na naszych serwerach. Aby usunąć dany materiał z sieci należy się skontaktować z administracją powyższych hostingów.